LOU ARTHUR HONOURBOARD

YEAR

1929

1930

1931

1932

1933

1934

1935

1936

1937

1938

1939

1940

PRESIDENT

Perce A MATTHEWS

Perce A MATTHEWS

Perce A MATTHEWS

Perce A MATTHEWS

Perce A MATTHEWS

Perce A MATTHEWS

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Frank MOUNT

Frank MOUNT

Frank MOUNT

SECRETARY

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

C DONOVAN

Tom D FLYNN

Tom D FLYNN

Tom D FLYNN

Tom D FLYNN

Tom D FLYNN

Tom D FLYNN

SENIOR COACH

Robert CAREW

Robert CAREW

Frank MOUNT

Frank MOUNT

Frank MOUNT

Frank MOUNT

Frank MOUNT

Frank MOUNT

Jim  GOONAN

Bernie ARTHUR

Jack ROBERTS

Jack ROBERTS

CAPTAIN

Bryan COSGROVE

William MORTIMOR

Gregory BELLEVILLE

Gregory BELLEVILLE

Bernie ARTHUR

R Mc NAMARA

Frank BARRETT

Pat  KEARNEY

Keith BARKER

Keith BARKER

Leo J KELLY

Leo J KELLY

CLUB CHAMPION

NO AWARD

NO AWARD

NO AWARD

Frank BARRETT

Neil Mc DONOUGH

D DAVIS

Frank BARRETT

L SMITH

Kevin NEYLAN

J RUSH

Kevin POWER

NO AWARD **

VAFA IN RECESS 1941 - 1945 DUE TO WW2

1946

1947

1948

1949

1950

1951

1952

1953

1954

1955

1956

1957

1958

1959

1960

1961

1962

1963

1964

1965

1966

1967

1968

1969

1970

1971

1972

1973

1974

1975

1976

1977

1978

1979

1980

1981

1982

1983

1984

1985

1986

1987

1988

1989

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

 

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

Frank MOUNT

Frank MOUNT

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Lou ARTHUR

Frank MOUNT

Frank MOUNT

Frank MOUNT

John  MACKEY

John  MACKEY

Brian  Le BROCQ

Brian  Le BROCQ

Brian  Le BROCQ

Peter BOOTH

Brian  WEYMAN

Brian  WEYMAN

Brian  WEYMAN

Brian  WEYMAN

Brendan Mc CUSKER

Brendan Mc CUSKER

Brendan Mc CUSKER

Len FOSTER

Keith W SHARKIE

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

Robin MILLS

Robin MILLS

Robin MILLS

Bob DIGNEY

Bob DIGNEY

Stephen R EXTON

Stephen R EXTON

Stephen R EXTON

Stephen R EXTON

Stephen R EXTON

Peter GILMARTIN

Peter GILMARTIN

Peter GILMARTIN

Peter GILMARTIN

 

Peter GILMARTIN

Sean SIMPSON

Sean SIMPSON

Sean SIMPSON

Sean SIMPSON

Sean SIMPSON

Mike JOLLEY

Mike JOLLEY

Mike JOLLEY

Mike JOLLEY

Mike JOLLEY

Mike JOLLEY

Mike JOLLEY

Mike JOLLEY

Mike JOLLEY

LEO COLLINS

Frank  GRAHAM

Frank  GRAHAM

Paul  DONOHUE

Paul  DONOHUE

Paul  DONOHUE

Paul  DONOHUE

Paul  DONOHUE

Paul  DONOHUE

B J (Jack) RYAN

B J (Jack) RYAN

B J (Jack) RYAN

B J (Jack) RYAN

B J (Jack) RYAN

B J (Jack) RYAN

Denis P WHEELAHAN

Denis P WHEELAHAN

Denis P WHEELAHAN

Denis P WHEELAHAN

Denis P WHEELAHAN

John  C GRIFFITHS

John  C GRIFFITHS

John  C GRIFFITHS

John  C GRIFFITHS

John  C GRIFFITHS

William BOOTH

Brendan Mc CUSKER

Brendan Mc CUSKER

Brendan Mc CUSKER

Ron  SEYMOUR

John MOUNT

John MOUNT

Norman NUGENT

Norman NUGENT

Norman NUGENT

John TUDOR

John TUDOR

Graham BROPHY

John BOLAND

Guy RODRIGUES

Guy RODRIGUES

Guy RODRIGUES

Guy RODRIGUES

Guy RODRIGUES

Guy RODRIGUES

Guy RODRIGUES

Michael Mc ALEER

Michael Mc ALEER

Edwin ( Ted ) JENKINS

Edwin ( Ted ) JENKINS

Edwin ( Ted ) JENKINS

Edwin ( Ted ) JENKINS

Paul HENRY

Keith W SHARKIE

Keith W SHARKIE

Peter REID

Keith W SHARKIE

Keith W SHARKIE

Keith W SHARKIE

Dean ARNEL

 

Dean ARNEL

Dean ARNEL

Gerard SHEEHY

Phillip PRATT

Phillip PRATT

Joan DE VOND

Joan DE VOND

Maurizio CARDINALE

Maurizio CARDINALE

Maurizio CARDINALE

Mike JOLLEY

Damian HANNAM

Damian HANNAM

Damian HANNAM

Damian HANNAM

DAMIAN HANNAM

Harold LANG

Harold LANG

Dan  WHEELAHAN

Jim LANG

Jim LANG

Pat SCANLAN

Frank MOUNT

Phil Mc LAUGHLIN

Phil Mc LAUGHLIN

Jack  BURNS

Jack GAFFNEY

Jack GAFFNEY

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

Maurie J CONSIDINE

John BOOTH

John BOOTH

John BOOTH

John BOOTH

John BOOTH

John BOOTH

John BOOTH

Denis DALTON

Denis DALTON

Denis DALTON

Graham  MANSFIELD

Brendan  DANAHER

Brendan  DANAHER

Brendan  DANAHER

Brendan  DANAHER

Cliff  HART

Cliff  HART

Damian  GILMORE

Damian  GILMORE

Gerard  SHOLLY

Gerard  SHOLLY

Gerard  SHOLLY

John  O'CONNELL

Serge  D'ANGELO

Shane  BOND

Michael  MULVAHILL

Michael  MULVAHILL

Michael  MULVAHILL

Dale  Mc CANN

Dale  Mc CANN

Dale  Mc CANN

Dale  Mc CANN

Paul  FAHEY

Peter BEDFORD

Peter BEDFORD

Matthew RYAN

Matthew RYAN

Paul BREEN

Sam ASSETTA

Michael HARFORD

Dale  Mc CANN

Dale  Mc CANN

Mark SPINOSO

Mark SPINOSO

Phil GAUT

Phil GAUT

Phil GAUT

David BOUNDY

David BOUNDY

David BOUNDY

David BOUNDY

David BOUNDY

Ryan SMITH

Ryan SMITH

Phil Plunkett

PHIL PLUNKETT

Jim LANG

Jim LANG

Ed FITZPATRICK

Kevin POWER

Don Mc DONALD

Pat  SCANLAN Jnr

Phil Mc LAUGHLIN

Phil Mc LAUGHLIN

Phil Mc LAUGHLIN

Phil Mc LAUGHLIN

Phil Mc LAUGHLIN

Brian HILL

Phil Mc LAUGHLIN

Phil Mc LAUGHLIN

John BOOTH

John BOOTH

John BOOTH

John BOOTH

Phil  O'DWYER

Phil  O'DWYER

Peter  BOOTH

Brendan  DANAHER

Brian  WEYMAN

Spence  WILLIAMS

Bernie  O'BRIEN

Michael  QUINLAN

Graham MANSFIELD

Ross  DUKE

Ross  DUKE

Gerry  CARROLL

Gerry  CARROLL

Gerry  CARROLL

A ( Tony ) JOHNSON

A ( Tony ) JOHNSON

Sam  ASSETTA

Sam  ASSETTA

Terry  CONSIDINE

Arthur  ROE

Dominic  SPILLANE

Stephen  R EXTON

Stephen  R EXTON

Stephen  R EXTON

Frank  GLEESON

Frank  GLEESON

Frank  GLEESON

Mathew  CONSIDINE

Mathew  CONSIDINE

Peter BRABENDER

Peter BRABENDER

Peter BRABENDER

Peter BRABENDER

Peter BRABENDER

Peter BRABENDER

Simon VINCENT

Simon VINCENT

Adrian HEFFERNAN

Adrian HEFFERNAN

Adrian HEFFERNAN

Antony SINCLAIR

 

Antony SINCLAIR

David BOUNDY

Daniel SPITTY

Daniel SPITTY

Daniel SPITTY

David BOUNDY

Daniel SPITTY

David BOUNDY

Daniel MAHONEY

Daniel MAHONEY

Chris KANDILAKIS

Chris KANDILAKIS

Chris KANDILAKIS

Chris KANDILAKIS

Chris KANDILAKIS

Chris KANDILAKIS

Chris KANDILAKIS

Jim LANG

Kevin POWER

B J (Jack) RYAN

B J (Jack) RYAN

Phil Mc LAUGHLIN

Phil Mc LAUGHLIN

Kevin  SHEPHEARD

Len  SMITH

Jim HARRISON

Len  SMITH

Brian HILL

Jim  MARTIN

Kevin RICKARD

John BOOTH

Frank HURLEY

Russell LEWIS

John BOOTH

Denis DALTON

Fred PROCTOR

Brian  WEYMAN

Brendan  DANAHER

Brian  WEYMAN

Michael  QUINLAN

Michael  QUINLAN

Michael  QUINLAN

Ross  DUKE

Gerry  CARROLL

Ross  DUKE

Steve  KOHUT

Gerry  CARROLL

A ( Tony ) JOHNSON

Steve  KOHUT

Chris  HUGHES

Sam  ASSETTA

Chris  HUGHES

Michael Mc CARTHY

Dominic  SPILLANE

Frank  GLEESON

Frank  GLEESON

Dominic  SPILLANE

Dominic  SPILLANE

Frank  GLEESON

Paul  CONSIDINE

Peter  WOOD

Frank  GLEESON

James  GEARY

Peter BRABENDER

Terry  CANAVAN

Peter BRABENDER

Simon VINCENT

Simon VINCENT

Adrian HEFFERNAN

Brett PANNAM

Simon VINCENT

Julian HOLLAND

Antony SINCLAIR

Nathan DALLAS

Antony SINCLAIR

Adam CURRAN

 

David BOUNDY

Adam CURRAN

Joshua YOUNG

Mark RYAN

Brett MCALLISTER

David BOUNDY

Sean MILLER

Daniel GIDDINGS

David BOUNDY

Sean MILLER

Andrew TULIPANO

Marcus NOLAN

Marcus NOLAN

Byron Walton

Will Gilmore

NO CAPTAIN NAMED DUE TO COVID PANDEMIC

NO B&F AWARDED DUE TO COVID PANDEMIC

Old Paradians Football Club
Garvey Oval, Parade College | Plenty Road, Bundoora
PO Box 2160, University Hill VIC 3083 | www.oldparadiansafc.com